Wesprzyj świąteczną akcję dla dzieci w Gdańsku!

To już ten moment! Zapraszamy Państwa do włączenia się w gwiazdkową akcję MOPR „Każdy może pomóc” i ofiarowania dziecku upominku. Na prezenty od darczyńców czeka w br. 700 najmłodszych podopiecznych gdańskiej pomocy społ. Razem możemy sprawić, że ich święta będą wyjątkowe…

Pracownicy socjalni przygotowali listy o dzieciach. Są one opatrzone kodami – każdy przypisany jest dziecku. Darczyńca pobiera list i na podstawie danych tam zawartych przygotowuje upominek. Nie pozna nazwiska dziecka, maluch zaś – ofiarodawcy.

Listy można pobrać elektronicznie, pisząc na adres email: mopr-kmp@gdansk.gda.pl

Przygotowane, oznaczone kodami świąteczne upominki trzeba dostarczyć: 3 grudnia w godz. 9.00 – 15.00 lub w dniach od 5 do 8 grudnia br. w godz. 9.00 – 19.00, na stadion Polsat Plus Arena Gdańsk, ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1 (wejście główne do sekretariatu stadionu). Pracownicy Ośrodka odbiorą je od darczyńców i zabezpieczą. Finał akcji w sobotę, 10 grudnia br. - wolontariusze akcji dostarczą prezenty dzieciom do mieszkań i domów. Radość obdarowanych – bezcenna!

"Pracownicy socjalni przygotowali listy o dzieciach objętych wsparciem" – mówi Agnieszka Chomiuk, p.o. dyrektorki Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.  "Codzienna praca z rodzinami pozwala naszym specjalistom bardzo dobrze poznać potrzeby podopiecznych, także tych najmłodszych. Listy zawierają między innymi informację o imieniu, wieku, płci, zainteresowaniach, ale i marzeniach dzieci. Na ich podstawie można przygotować naprawdę piękny prezent. Nie musi być drogi, ważne, aby był przemyślany i od serca. Takie cieszą najbardziej. Radość obdarowanych maluchów jest szczera i wielka. Ich uśmiechnięte twarze są bezcenne. I to Państwa – darczyńców zasługa. Zachęcamy do włączenia się w tegoroczną, jedenastą edycję naszej akcji. Zapraszamy Państwa do współdziałania."